Technologie Optigrip®

Co je Optigrip® a jak běžky fungují

Optigrip® je technologie pro běžky, která velmi usnadňuje klasické lyžování. Běžky Optigrip® jsou vhodné jak pro výkonnostní, tak sportovní lyžování. Největší výhodou je to, že se jedná o bezúdržbové běžky, tedy bez nutnosti voskování.

Lyže s technologií Optigrip® obsahují speciální nano nátěr Optigrip® díky kterému se ve spojení s vrstvou vody pod skluznicí vytváří velké množství adheze a velmi malé tření. Adheze zajistí to, aby se lyžař mohl odrazit. Frikce se naopak postará a maximální skluz. Díky neustálému vývoji a zdokonalování nátěrů Optigrip® se rozdíly mezi přilnavostní a skluzostí stále zvětšují.

Jak dlouho nátěr Optigrip® vydrží

Patentovaná nanotechnologie Optigrip® je výsledkem dlouholetého vývoje a byla testována na tisících kilometrů. Je proto dokázáno, že technologie vydrží stejně dlouho jako běžky samotné.

Jak vybrat správné lyže

Díky tomu, že lyže obsahují nano nátěr Optigrip® jedná se o bezúdržbové běžky, které jsou měkčí a v profilu nižší oproti lyžím klasickým. Díky tomu, že lyže využívá pro odraz celý svůj povrch, odpadá spousta starostí s výběrem tvrdosti lyže. Jediným kritériem pro správný výběr se tedy stává délka lyže. Vždy záleží na schopnostech lyžaře, ale obvykle se volí lyže, které o cca 5-20 cm delší než výška vaší postavy.

Jak se o lyže starat

Doporučujeme lyže pokládat na sníh až ve chvíli, kdy mají shodou teplotu se vzduchem. Pokud položíte běžky na sníh přímo z auta, sníh pod lyžemi roztaje a na povrchu skluznice se vytvoří zmrzlá vrstva, která brání optimálnímu využití Optigrip® technologie.

Pokud je skluznice znečištěná od stoupacích vosků nebo špinavého sněhu, doporučujeme použít čistící vodičku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení