Technologie Optigrip®

Co je Optigrip® a jak běžky fungují

Optigrip® je technologie pro běžky, která velmi usnadňuje klasické lyžování. Běžky Optigrip® jsou vhodné jak pro výkonnostní, tak sportovní lyžování. Největší výhodou je to, že se jedná o bezúdržbové běžky, tedy bez nutnosti voskování.

Lyže s technologií Optigrip® obsahují speciální nano nátěr Optigrip® díky kterému se ve spojení s vrstvou vody pod skluznicí vytváří velké množství adheze a velmi malé tření. Adheze zajistí to, aby se lyžař mohl odrazit. Frikce se naopak postará a maximální skluz. Díky neustálému vývoji a zdokonalování nátěrů Optigrip® se rozdíly mezi přilnavostní a skluzostí stále zvětšují.

Jak dlouho nátěr Optigrip® vydrží

Patentovaná nanotechnologie Optigrip® je výsledkem dlouholetého vývoje a byla testována na tisících kilometrů. Je proto dokázáno, že technologie vydrží stejně dlouho jako běžky samotné.

Jak vybrat správné lyže

Díky tomu, že lyže obsahují nano nátěr Optigrip® jedná se o bezúdržbové běžky, které jsou měkčí a v profilu nižší oproti lyžím klasickým. Díky tomu, že lyže využívá pro odraz celý svůj povrch, odpadá spousta starostí s výběrem tvrdosti lyže. Jediným kritériem pro správný výběr se tedy stává délka lyže. Vždy záleží na schopnostech lyžaře, ale obvykle se volí lyže, které o cca 5-20 cm delší než výška vaší postavy.

Jak se o lyže starat

Doporučujeme lyže pokládat na sníh až ve chvíli, kdy mají shodou teplotu se vzduchem. Pokud položíte běžky na sníh přímo z auta, sníh pod lyžemi roztaje a na povrchu skluznice se vytvoří zmrzlá vrstva, která brání optimálnímu využití Optigrip® technologie.

Pokud je skluznice znečištěná od stoupacích vosků nebo špinavého sněhu, doporučujeme použít čistící vodičku.